Prihláste sa k odberu noviniek na Kontakto.sk a získáte tým.

Zaregistrujte sa a získajte zľavu 2euro na nákupy!*
* Minimálna hodnota objednávky 35 €

Chcem byť informovaný o novinkách a akciach v internetovom obchode

Multifokálne kontaktné šošovky

Zoradiť podľa:
Proclear Multifocal XR D 3 ks

Od: 43,99 € (3 ks)

So zľavou: 39,59 € Viac o zľavách

Proclear Multifocal XR N 3 ks

Od: 43,99 € (3 ks)

So zľavou: 39,59 € Viac o zľavách

PureVision 2 For Presbyopia 3 ks

Od: 26,99 € (3 ks)

So zľavou: 24,29 € Viac o zľavách

PureVision 2 For Presbyopia 6 ks

Od: 44,99 € (6 ks)

So zľavou: 40,49 € Viac o zľavách

PROGRESÍVNE ŠOŠOVKY

Stav zraku sa obvykle u každého s vekom zhoršuje. Po skončení 50. roku života, dokonca aj u ľudí, ktorí doposiaľ videli ideálne, môžu byť potrebne dioptrické okuliare na čítanie alebo pri práci s počítačom. Na druhej strane ľudia, ktorí nosia okuliare „mínusové", potrebujú už dva páry okuliarov - na čítanie a na každodenné nosenie. Vymieňanie okuliarov z jedných na druhé, ​​môže spôsobiť ďalšie problémy. Z tohto dôvodu zostali vyvinuté tvrdé progresívne šošovky, ktoré umožňujú súčasne dobré videnie na akúkoľvek vzdialenosť. Na základe týchto progresívnych šošoviek zostali vyrobené tiež mäkké progresívne šošovky.

Aké sú to progresívne šošovky?

Progresívne šošovky, známe tiež ako multifokálne šošovky, umožňujú udržať úplnú ostrosť videnia, bez ohľadu na to, na čo sa pozeráme. Preto, keď nosíme progresívne šošovky, vždy vidíme perfektne, či už sa pozeráme na koncertne vystúpenie, alebo si čítame knihu. Multifokálne šošovky kompenzuj efekty horšej akomodácie oka, ktoré nie je schopné zabezpečiť, dobre videnie do diaľky aj zblízka. V tejto situácii, očný lekár/oftalmológ obvykle diagnostikuje stareckú presbyopiu, číže starecké videnie, čo si vyžaduje každodenné používanie okuliarov na čítanie. Počas nosenia progresívnych šošoviek budeme vždy dobre vidieť a nie je potrebné nahrádzať jedny okuliare druhými. Progresívne šošovky sú veľmi pohodlné počas nosenia a navyše osoby bojujúce so stareckým videním nemusia meniť svoj aktuálny životný štýl. Progresívne šošovky vyžadujú každodennú starostlivosť, ale to nezaberá až tak veľa času. Je potrebné poznamenať, že progresívne šošovky sú bifokálne šošovky, čo spôsobuje, že je trochu ťažšie si na ne zvyknúť než na bežné kontaktné šošovky.

Prečo si vybrať progresívne šošovky?

Progresívne šošovky majú niekoľko výhod, ktoré vedú ľudí, ktorí majú problémy s akomodáciou zraku k ich každodennému používaniu. Nepochybne sú oveľa pohodlnejším riešením ako použitie dvoch rôznych druhov okuliarov, alebo tiež okuliarov rozdelených na dve polovice – ktoré umožňujú pozerať do diaľky a aj do blízka. Progresívne šošovky poskytujú vynikajúcu kvalitu videnia a pohodlie pri používaní. Ich používatelia nemusia náhle meniť svoj vzhľad kvôli problémom so zrakom. Každodenné používanie multifokálnych šošoviek neprináša veľa nevýhod. Jediné, čo musí urobiť ich používateľ je, každodenne sa o ne postarať. Za každým, po vybratí šošoviek, je nutne ich očistiť a umiestniť v špeciálnom dezinfekčnom roztoku v sterilných puzdrách.

Pre koho sú určené progresívne šošovky?

Progresívne šošovky sú najlepšou voľbou pre ľudí, ktorí majú ťažkosti vidieť do diaľky a na blízko. Šošovky tohto typu sú odporúčané pre dospelých ľudí, u ktorých bolo zistene starecké videnie – presbyopia.

Druhy multifokálnych šošoviek

 • Progresívne šošovky sa delia do troch skupín a to:
 • Kontaktné šošovky delené horizontálne na dve časti s rôznymi ohniskami,
 • Bifokálne kontaktné šošovky, ktoré vznikli vďaka nakladaniu oboch šošoviek. V tomto prípade sa musí oko prispôsobiť použitiu šošoviek, vyberajúc v danom okamihu vhodnú ohniskovú vzdialenosť,
 • Šošovky s centrickým rozdelením, kde stredná časť progresívnej šošovky sa používa na videnie do blízka, a ďalšia časť – na videnie do diaľky.

Najznámejší výrobcovia progresívnych šošoviek:

Medzi najznámejšie firmy, ktoré produkujú progresívne multifokálne šošovky, patria:
 • Johnson&Johnson
  • Acuvue 1-Day Moist Multifocal - mäkké jednodňové kontaktné šošovky.
 • Bausch&Lomb
  • PureVision Multifocal - multifokálne šošovky vyrobené zo silikonovo-hydrogélového materiálu AerGel.
 • Cooper Vision 
  • Proclear Multifocal - multifokálne šošovky pre korekciu videnia do diaľky a tiež na videnie do blízka.
 • Alcon
  • Air Optix Aqua Multifocal - umožňujú ostré videnie do všetkých vzdialeností.
  • Focus DAILIES All Day Comfort Progressives - jednodňové kontaktné šošovky, ktoré umožňujú ostré videnie do blízka a do diaľky.
Chcete pokračovať?