Prihláste sa k odberu noviniek na Kontakto.sk a získáte tým.

Zaregistrujte sa a získajte zľavu 2euro na nákupy!*
* Minimálna hodnota objednávky 35 €

Chcem byť informovaný o novinkách a akciach v internetovom obchode

Jednodenné kontaktné šošovky

Zoradiť podľa:
Acuvue Oasys 1-Day (30 šošoviek)

Od: 30,99 € (30 ks)

So zľavou: 27,89 € Viac o zľavách

Acuvue Oasys 1-Day (90 šošoviek)

Od: 91,99 € (90 ks)

So zľavou: 82,79 € Viac o zľavách

AquaView Daily (30 šošoviek)

Od: 11,99 € (30 ks)

So zľavou: 10,79 € Viac o zľavách

Eyeye Bioxy Daily (30 šošoviek)

Od: 15,49 € (30 ks)

So zľavou: 13,94 € Viac o zľavách

Acuvue 1-DAY Define (30 šošoviek)

Od: 20,99 € (30 ks)

So zľavou: 18,89 € Viac o zľavách

Acuvue 1-DAY Define (90 šošoviek)

Od: 62,99 € (90 ks)

So zľavou: 56,69 € Viac o zľavách

Eyeye Bioxy Daily (90 šošoviek)

Od: 41,99 € (90 ks)

So zľavou: 37,79 € Viac o zľavách

Miru 1Day (30 šošoviek)

Od: 27,99 € (30 ks)

So zľavou: 25,19 € Viac o zľavách

Jednodňové šošovky

Kontaktné šošovky sú výbornou alternatívou pre každého, kto má problémy so zrakom, a nechce alebo nemôže v mnohých situáciách nosiť tradičné okuliare. Výhodou kontaktných šošoviek je, že sú neviditeľné pre okoloidúcich ľudí, dávajú plné zorné pole a navyše poskytujú komfort pri športovaní. Spomedzi rôznych typov kontaktných šošoviek za spomenutie stoja jednodňové šošovky.

Aké sú to jednodňové šošovky?

Ako sám názov napovedá, jednodňové šošovky, sú šošovky určené na jednorázové použitie. Použitie jednodňových šošoviek je veľmi pohodlné, hlavne kvôli tomu, že nevyžadujú používanie ošetrujúcich roztokov. Používajúc jednodňové šošovky každý deň, nemíňame peniaze na nákup špeciálnych roztokov na čistenie a odkladanie šošoviek a ani na puzdra na šošovky. V jednodňových šošovkách môžete chodiť každý deň, alebo ich nosiť len pri zvláštnych príležitostiach, ako je plávanie v bazéne, diskotéka, alebo pri športovaní. Zaujímavé je, že použitie jednodňových šošoviek je tiež možné pre tých, ktorí sú obzvlášť citliví na ošetrujúce roztoky, alebo majú na ne alergiu, pretože tieto šošovky nedráždia očnú rohovku.

Výhody jednodňových šošoviek

Jednodňové kontaktné šošovky sa dostali do predaja až v roku 1995, predstavovali vtedy skutočnú revolúciu na trhu. To dalo možnosť slobodného používania šošoviek, eliminovalo možnosť infekcie oka a za ich pomoci bolo možné sa úplne starať o svoj zrak. Jednodňové kontaktné šošovky sú mäkké šošovky, vyrobené z vysoko priepustného hydrogélu. Vďaka nim sú oči dobre okysličené a hydratované. Ich používanie nenesie zo sebou žiadne riziko vzniku precitlivenosti alebo alergie, ktoré často vznikajú v prípade šošoviek s dlhším časom nosenia. Výhodou jednodňových kontaktných šošoviek je tiež to, že nedochádza k hromadeniu sa bielkovinovej usadeniny. Oni sú dôvodom alergických reakcií očí. Znižuje tiež kvalitu videnia používateľa šošoviek. Nespornou výhodou jednodňových šošoviek je to, že nie je potrebné ich čistiť. Stačí ráno otvoriť zapečatený obal s jednodňovými šošovkami, ktoré sú umiestnené v špeciálnom roztoku, následne ich aplikujeme na oči a na konci dňa ich jednoducho vyhodíme. Na druhý deň aplikujeme nový pár jednodňových kontaktných šošoviek.

Pre koho sú odporúčané kontaktné šošovky?

Vzhľadom k vysokému pohodliu v pri používaní, sú kontaktné šošovky doporučované pre aktívnych ľudí, športovcov, ktorí si nemôžu dovoliť určité obmedzenia, ktoré majú všetky bežné okuliare. Kontaktné šošovky sú dôležité pre osoby, ktoré radi plávajú. Tiež profesionálni plavci, rovnako ako tí, ktorí plávajú len príležitostne, určite ocenia výhody jednodňových šošoviek. V morskej vode, alebo v bazéne, môžu byť mikroorganizmy, ktoré sú skutočnou hrozbou pre oko, preto tiež stojí za zváženie používať jednodňové šošovky. Po plávaní ich môžete spokojne vyhodiť a vložiť si na oči nové, sterilné. Tieto typy šošoviek sú vynikajúcou voľbou pre športovcov, ľudí často navštevujúcich večierky a diskotéky, kde sa ľahko môžu zničiť obyčajné okuliare. Iným typom jednodňových šošoviek sú kozmetické šošovky meniace farbu očí. Tieto šošovky sa obvykle používajú na rôzne príležitosti ako na Silvestra alebo karneval.

Najobľúbenejšie jednodňové šošovky

Medzi firmy, ktoré ponúkajú svojim zákazníkom jednodňové šošovky, je potrebné uviesť:
 • Horien:
  • Horien 1 Day Disposable - vyrobené z vysoko hydratovaného materiálu Ocufilcon D o 55% obsahu vody, obsahuje filter s UVA a UVB,
 • Cooper Vision:
  • Proclear 1 Day - vyrobený za použitia PC technológie, skladajú sa z bunkvoého materiálu phoshorylcholinu, ktorý sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele,
  • Biomedics 1 Day - mäkké šošovky, s vysokým stupňom hydratácie,
 • Bausch & Lomb:
  • SofLens Daily Disposable – zabezpečujú perfektné videnie za každých svetelných podmienok, sú dlhodobovo hydratované,
  • SofLens Daily Disposable Toric for Astigmatism - jednodňové šošovky pre astigmatikov,
 • Alcon:
  • FreshLook One Day - farebné šošovky,
  • Focus DAILIES All Day Comfort – bola v nich použitá technológia Lightstream, t. j. technológia svetelné lúča, vďaka čomu môžu byť šošovky veľmi tenké,
  • DAILIES AquaComfort Plus – obsahuje systém navlhčovania s trojakým účinkom, ktorý zvlhčuje, hydratuje a osviežuje oko,
  • Focus DAILIES All Day Comfort TORIC - kontaktné šošovky korigujúce astigmatizmus,
  • Focus DAILIES All Day Comfort Progressives - kontaktné šošovky pre korekciu stareckého videnia,
 • Johnson&Johnson:
  • Acuvue 1-DAY Moist - mäkké šošovky zabezpečujúce maximálny pocit pohodlia počas celého dňa, vyrobené z materiálu Etafilcon A.
  • Acuvue 1-DAY TruEye - vyrobené z priedušného silikónovo-hydrogélového materiálu Narafilcom A, poskytujúce 98 % kyslíka k rohovke oka.
Chcete pokračovať?