Prihláste sa k odberu noviniek na Kontakto.sk a získáte tým.

Zaregistrujte sa a získajte zľavu 2euro na nákupy!*
* Minimálna hodnota objednávky 35 €

Chcem byť informovaný o novinkách a akciach v internetovom obchode

Farebné kontaktné šošovky

Zoradiť podľa:
Crazy Lens RX - dioptrické 2 ks

Od: 13,99 € (2 ks)

So zľavou: 12,59 € Viac o zľavách

Acuvue 1-DAY Define (30 šošoviek)

Od: 20,99 € (30 ks)

So zľavou: 18,89 € Viac o zľavách

Acuvue 1-DAY Define (90 šošoviek)

Od: 62,99 € (90 ks)

So zľavou: 56,69 € Viac o zľavách

Crazy Lenses Glow (2 šošovky)

Od: 13,99 € (2 ks)

So zľavou: 12,59 € Viac o zľavách

Farebné šošovky

Máte bežné svetlo modré alebo hnedé oči? Môžete ľahkým spôsobom dosiahnuť, aby Vaše oči boli tmavo zelené, alebo dokonca čierne. Túžite po pohľade, ktorý si každý všimne? Stačí len použiť šošovky „mačacie oči“ a výsledok je zaručený. Ak chcete zmeniť farbu svojich očí nepotrebujete lekársky zákrok chirurga, stačia Vám farebné šošovky o zvolenej farbe a dizajne.

Aké sú to farebné šošovky?

Farebné šošovky patria medzi mäkké kontaktné šošovky, ktoré môžu používať osoby so zrakovým postihnutím, tak ako aj tí, ktorí vidia perfektne. Máme dva typy farebných kontaktných šošoviek, sú to korekčné šošovky, s určitou korekciou refrakčnej chyby zraku alebo takzvané nedioptrické šošovky, ktoré sú určené pre ľudí bez potreby korekcie zraku. Farebné šošovky je možné nosiť v dennom režime, rovnako ako všetky ostatné šošovky. Umožňujú súčasne korekciu zraku ako aj zmenu farbu dúhovky. Vďaka farebným šošovkám možno ľahko zmeniť svoj výzor napríklad pri príležitosti osláv, svadby alebo pri fotení. Farebne šošovky bez dioptrií patria medzi kozmetické šošovky, nie sú vhodné pre korekciu zraku. Spĺňajú iba estetickú funkciu.

Pre koho sú určené farebne šošovky?

Farebné šošovky používajú osoby, ktoré chcú, zvýrazniť svoj pohľad, alebo chcú, aby ich farba očí bola intenzívnejšia a zaujímavejšia. Počas karnevalu alebo halloweenu populárne sú jednodňové farebné šošovky, nezvyčajných farieb a vzorov. Nosia ich najmä mladí ľudia na párty. Mnohí herci sú nútení používať farebné kontaktné šošovky v súlade s predpokladaným scenárom.

Kedy používame farebné šošovky?

Farebné šošovky je môžeme nosiť rovnako ako korekčné kontaktné šošovky, a teda s cieľom korekcie refrakčnej chyby zraku. Môžu zmeniť našu prirodzenú farbu dúhovky. To umožňuje zdôrazniť farbu našich očí - modrej, zelenej alebo hnedej. Iné farebné šošovky, tzv. Wild Eyes sú šošovky so vzormi, ktoré Vám umožnia zmeniť svoj imidž na neobvyklý. Patria k nim napríklad šošovky mačacie oči. Zaujímavou zmenou sú šošovky o neobvyklých farbách očí - biela, červená alebo žltá či čierna. Ak má farebná šošovka jemný odtieň používa sa pre zdôraznenie a posilnenie danej farby dúhovky a pridanie farebných odleskov. Farebné šošovky tiež môžu úplné prekrývať farbu očí teda a zmeniť prirodzenú farbu očí používateľa. O farebné šošovky je potrebné sa pravidelne starať a teda je potrebné ich čistiť za pomoci špeciálneho roztoku a udržiavať v sterilných nádobách. V optikách môžete kúpiť jednodňové farebné šošovky, ako aj farebné šošovky s dlhšou dobou použiteľnosti.

Najpopulárnejší výrobcovia farebných šošoviek:

Farebné šošovky vyrábajú nasledujúce firmy:
 • Alcon:
  • Freshlook ColorBlends - šošovky určené na zmenu farby očí.
  • Freshlook Colors - umožňujú zmeniť farbu očí, dostupné v šiestich farbách.
  • Freshlook Dimensions - farebné šošovky s tmavším prstencom, umožňujú zmeniť farbu očí a hĺbku pohľadu.
 • MonoVision:
  • All Vue Crazy - sú to mesačné šošovky v neobvyklých tvarov a farbách. Crazy šošovky ponúkajú elektrizujúci účinok.
  • All Vue Colors - farebné mesačné šošovky, umožňujúce zmeny farby očí.
Chcete pokračovať?