Prihláste sa k odberu noviniek na Kontakto.sk a získáte tým.

Zaregistrujte sa a získajte zľavu 2euro na nákupy!*
* Minimálna hodnota objednávky 35 €

Chcem byť informovaný o novinkách a akciach v internetovom obchode

Dvojtýždenné kontaktné šošovky

Zoradiť podľa:
Acuvue Advance (6 šošoviek)

Od: 16,49 € (6 ks)

So zľavou: 14,84 € Viac o zľavách

Acuvue 2™ 6 šošoviek

Od: 16,99 € (6 ks)

So zľavou: 15,29 € Viac o zľavách

Acuvue Oasys™ (12 šošoviek)

Od: 33,99 € (12 ks)

So zľavou: 30,59 € Viac o zľavách

Acuvue Oasys™ (24 šošoviek)

Od: 65,99 € (24 ks)

So zľavou: 59,39 € Viac o zľavách

AirView HD Plus 2 weeks 1 ks

Od: 3,89 € (1 ks)

So zľavou: 3,50 € Viac o zľavách

VÝPREDAJ - Acuvue 2 6 šošoviek

Od: 13,99 € (6 ks)

So zľavou: 12,59 € Viac o zľavách

Dvojtýždňové šošovky

Kontaktné šošovky umožňujú väčšiu slobodu ľuďom, ktorí sú nútení používať korekčné okuliare. Vďaka ním je možné venovať sa viacerým druhom športu, ktoré boli v zásade nedostupne pre tých, ktorí nosia tradičné okuliare. Na trhu sú dostupné kontaktné šošovky z rôznou dobou nosenia. Je možné nosiť jednodňové, dvojtýždňové, mesačné, štvrťročné, alebo polročné a ročné šošovky. V tomto článku sa budeme zaoberať témou dvojtýždňových šošoviek

Aké sú dvojtýždňové šošovky?

Dvojtýždňové šošovky sú takzvané šošovky systematickej výmeny. Po uplynutí predpokladanej doby ich používania od ich prvého použitia, je ich potrebné vyhodiť a nahradiť novým párom. Okrem toho v priebehu ich používania je nutné sa o ne správne starať. Dvojtýždňové šošovky sú čoraz častejšie vyberané tými používateľmi, ktorí doteraz používali mesačné šošovky. Dôvod je jednoduchý – sú čisté po celú dobu ich používania, nedochádza na nich k príliš veľkému vzniku bielkovinových usadenín a ak sa šošovka poškodí alebo stratí v prvých dňoch jej nosenia, nebude to taká veľká strata, ako je to v prípade ročnej šošovky. Dvojtýždňové šošovky, ako názov napovedá, je potrebné vymieňať v 14 - dňových intervaloch. V optikách sa dajú kúpiť tiež dvojtýždňové šošovky, ktoré sa ale nosia len jeden týždeň - ale v režime v deň noc. To znamená, že šošovky nie sú uložené cez noc do puzdra s roztokom, ale sa len čistia a opäť aplikujú na oči. 14 dní je optimálna doba, odporúčaná výrobcami šošoviek na nosenie dvojtýždňových šošoviek. V tomto čase je možné ich nosiť s tým, že sa predpokladá, že nedôjde k nahromadeniu sa na ich povrchu bielkovinových usadenín alebo mikróbov. Z toho dôvodu by sa mali pravidelne čistiť a udržiavať v sterilných nádobkách s roztokom na šošovky. Dvojtýždňovej šošovky sú mäkké šošovky, ktoré sa delia na bežné šošovky s denným použitím a šošovky typu „deň a noc“ vo verzii na predĺžené nosenie.

Výhody dvojtýždňových šošoviek

Dvojtýždňové šošovky sú pohodlné počas nosenia, poskytujú vizuálny komfort a sú relatívne lacné. Je možné v nich vykonávať všetky činnosti, pre ktoré okuliare boli obmedzením. Vďaka dvojtýždňovým šošovkám s predĺženým nosením, môžu ľudia so zrakovými problémami zabudnúť na všetky svoje problémy so zrakom. To je veľká výhoda a práve preto sa odporúčajú dvojtýždňové šošovky. Ďalším faktom je, že dvojtýždňová šošovky je čistá po celú dobu jej používania, za predpokladu, že bude vhodným spôsobom ošetrovaná.

Pre koho sú určené dvojtýždňové šošovky?

Tento typ kontaktných šošoviek bude perfektný pre ľudí, ktorí sa chcú v krátkom časovom období zbaviť okuliarov. Šošovky je možné kúpiť napríklad na dvojtýždňovú dovolenku, keď vieme, že budeme veľmi aktívni, alebo chcete plávať v bazéne a nosiť slnečné okuliare. Nebolo by to možné, nebyť kontaktných šošoviek. Dvojtýždňové šošovky sú užitočné pre ľudí, ktorí často chodia na párty a obávajú sa, že by si mohli rozbiť okuliare na diskotéke alebo v klube. To isté platí tiež v prípade športovcov. Aj oni si v mnohých prípadoch nemôžu dovoliť nosiť okuliare. Ako príklad si vezmime čo i len futbalistov, volejbalistov, plavcov či boxerov.

Najobľúbenejšie dvojtýždňové kontaktné šošovky

Medzi najpopulárnejšie dvojtýždňové šošovky patria šošovky firmy Johnson&Johnson, Acuvue Oasys, ktoré možno nosiť po celý týždeň, deň a noc, bez ich vyberania. Pokiaľ používateľ nevidí žiadny významný dôkaz, že sa napríklad zhoršilo jeho zorné pole, môže byť doba ich nosenia ešte predĺžená.

Medzi spoločnosti, ktoré vyrábajú dvojtýždňové šošovky, patria:
 • Johnson&Johnson:
  • Acuvue Advance - vyrobené s pomocou technológie HYDRACLEAR, zabezpečujú pohodlie počas videnia po celú dobu používania, sú veľmi pohodlné, takže ich dokonca necítite na oku.
  • Acuvue Oasys - šošovky je možné nosiť v 14 - dňovom režime, pri vyberaní na noc, alebo 7-dňovom režime bez vyberania. Počas ich používania nevzniká pocit suchého oka.
  • Acuvue Oasys for Astigmatism - dvojtýždňové šošovky s vysokým stupňom hydratácie, korigujú astigmatizmus.
  • Acuvue 2 - vyspelé, moderne kontaktné šošovky. Sú to dvojtýždňové šošovky Johnson určené na systematické denné nosenie po dobu 2 - týždňov alebo predĺžené nosenie na týždeň, bez nutnosti ich vyberania na noc.
 • Cooper Vision
  • Avaira - dvojtýždňové šošovky vyrobené zo silikónovo-hydrogélového materiálu.
Chcete pokračovať?