Zdravotný portál s kontaktnými šošovkami


Ak sa u Vás objavuje rozmazané videnie ako známka refrakčné chyby zraku a chceli by ste sa dozvedieť viac na rôzne témy súvisiace s nápravou očných vád pomocou kontaktných šošoviek či okuliarov, nahliadnite do nášho sprievodcu a prečítajte si ďalšie zaujímavé a poučné články:
 

Prvé príznaky očných vád či ochorení
prvé príznaky očných vád

Začali ste pozorovať, že sa deje niečo neobvyklé s Vaším zrakom? Pociťujete poslednou dobou nepríjemné pálenie či bolesť v očiach alebo v zrkadle vidíte, že sú začervenané? Tieto a ďalšie symptómy môžu byť príznakmi začínajúcej chyby zraku či ochorenie očí.

Čítajte ďalej

 

Ako správne zvoliť očného špecialistu?
špecifické očné vady

Riadna starostlivosť o oči a pravidelné kontroly či návšteva odborníka pri výskyte problémov sú veľmi dôležité, ak si chcete uchovať zdravý zrak čo najdlhšie.

Čítajte ďalej

 

Vyšetrenie u očného lekára a očné testy
očné testy

Pred tým, než sa prvýkrát vydáte na komplexnú prehliadku očí, by Vás možno zaujímalo, čo Vás vlastne čaká. Alebo ste za svoj život podstúpili už niekoľko kontrol u očného špecialistu, chodíte pravidelne, čo je správne, ale vlastne poriadne nerozumiete všetkým tým rôznym vyšetrením a testom, ktoré na Vás vykonávajú. Preto by sme Vám radi pomohli aspoň čiastočne porozumieť procedúre očného vyšetrenia.

Čítajte ďalej

 

Kontaktné šošovky verzus okuliare
kontaktné šošovky verzus okuliare

Potýkali ste sa v poslednej dobe s neostrým videním na blízko či na diaľku a očný špecialista potvrdil Vaše obavy, že by ste mali začať nosiť kontaktné šošovky alebo okuliare? Nosíte okuliare alebo naopak šošovky už nejakú dobu a uvažujete, že je doplníte o druhú z variant?

Čítajte ďalej

 

Výber šošoviek podľa okuliarov
výber kontaktných šošoviek

Okuliare aj kontaktné šošovky slúžia ku náprave refrakčných chýb zraku. Ich špecifikácie sa však u každého jedného pacienta líšia. Dôvodom je umiestnenie v rozdielnej vzdialenosti od očí.

Čítajte ďalej

 

Typy šošoviek a ako si správne vybrať
typy kontaktných šošoviek

Rozhodli ste sa, že je na čase uložiť okuliare do puzdra a vyskúšať benefity kontaktných šošoviek? Nechcete okuliare odložiť úplne, ale hľadáte vhodnú alternatívu, ktorá Vám umožní aktívne vykonávať najrôznejšie aktivity bez obmedzenia?

Čítajte ďalej

 

Šošovky pre korekciu krátkozrakosti
kontaktné šošovky krátkozrakost

Myopia, čiže krátkozrakosť, je najčastejšou refrakčnou očnou chorobou, ktorá sa v posledných rokoch čoraz viac vyskytuje nielen u dospelých, ale hlavne u detí a mladistvých.

Čítajte ďalej

 

Šošovky pre korekciu ďalekozrakosti
kontaktné šošovky ďalekozrakost

Hyperopia, čiže ďalekozrakosť, je refrakčná chyba postihujúca zhruba štvrtinu populácie. Pacienti vidia jasne a zreteľne vzdialené predmety, ale na objekty umiestnené v blízkosti ich oči zle zaostrujú.

Čítajte ďalej

 

Parametre kontaktných šošoviek
parametre kontaktných šošoviek

Používate kontaktné šošovky už dlhšiu dobu alebo je chcete čoskoro začať nosiť? Potom by Vás mohlo zaujímať, čo vlastne optický špecialista musí definovať pre výber tých najvhodnejších šošoviek práve pre Vaše oči.

Čítajte ďalej

 

Binokulárne videnie a príčiny
svietiace kontaktné šošovky

Binokulárne videnie znamená schopnosť mozgu zlúčiť signály prijímané z oboch očí v rovnaký okamih a s pomocou získaných informácií (pre každé oko mierne odlišných) vyhodnotiť vzdialenosť objektov, posúdiť hĺbku či rýchlosť pohybu objektov.

Čítajte ďalej

 

Zapíšte sa do newsletteru a získajte informácie o novinkách
Mobilná verzia
Chcete pokračovať?